×

Filtrasyon Geotekstili

TS – Ayırma ve Filtreleme İçin Örgüsüz Geotekstiller
TenCate Polfelt TS geotekstilleri %100 UV-dayanımlı polipropilenden üretilten mekanik bağlı sürekli lifli örgüsüz ürünlerdir. Uzun yıllardır birçok inşaat mühendisliği uygulamasında ayırma ve filtreleme malzemesi olarak kullanılmaktadır.

TS-geotekstilleri düşük taşıma kapasitesine sahip zayıf taban zeminlerde stabilizasyonu arttırır
TS-geotekstilleri dolgu malzemesinin ince daneli taban zemine içine karışmasını engelleyerek temel tabakasının kalınlığının sabit olmasını sağlar.Geotekstilin serim sırasında zedelenmesi,malzemenin yüksek delime direnci sayesinde engellenir. TS’nin enine,boyuna ve çapraz olarak yüksek çekme dayanımına sahip olması yapıya ek bir stabilite sağlamaktadır.

TS-geotekstilleri drenaj sisteminin kalıcı olarak çalışmasını sağlar
TS-geotekstilleri yüksek mekanik ve hidrolik yükler altında bile yüksek su geçirgenliği ve optimum dane tutma kapasitesi sayesinde mükemmel filtreleme perormansı gösterir.Bu sayede drenaj çakılının suy geçirgenliğini azaltmaz ve zeminin efektif olarak drene olmasını sağlar.

TS-Geotekstilleri Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür
Sonsuz lifli üretim tekniği sayesinde yüksek kaliteli hammadde kullanımı garentilemiş olur. TS, toprakta ve inşaat malzemelerinde bulunan biyolojik ve kimyasak etkenlere karşı dayanıklıdır.Suda çözünmez ve bu yüzden yeraltı sularına karışmaz. TS-geotekstilleri UV-dayanımlı olduğu için direkt güneş maruziyetine karşı dayanıklıdır.