×

Maxidrain 25 Yeşil Çatı Drenaj Levhası

Maxidrain 25, Ekstensif yeşil çatılar için 25 mm yüksekliğinde drenaj ve su tutma levhasıdır. Ağır yüke dayanımlı polistren (PS) hammaddesinden imal edilmiştir ve bu nedenle rakiplerine kıyasla çok yüksek basınç dayanımına sahiptir. Yüzey her iki yönde form verilmiştir ve üstte delikler vardır. Düz çatıda kullanılan drenaj/su tutma levhasının ana amacı ani su baskınlarını drenaj sistemine yönlendirmektir. İkincil amacı havanın bitki köklerine ulaşmasını sağlamaktır. Son olarak, iyi drenaj ve yük kapasitesi özelliğiyle beraber kurak mevsimde difüzyon yoluyla bitkilerin su ihtiyacını giderir.

Avantajları

• Basit ve hızlı uygulama
• Düşük yapısal ağırlık
• Mükemmel yük kapasitesi
• Artırılmış su drenaj ve havalandırma kapasitesi
• Formunu korur
• Depolama ve nakliye yönünden ekonomiktir
• Devamlı havalandırma
• Yeşil çatıların ömrünü uzatır

 

Uygulama

Maxidrain ürün ailesi yeşil çatılarda sürekli su drenajına imkan vermek için tasarlanmıştır. Seçilen ürüne göre yaya yükü veya ağır yüke dayanımlıdırlar (itfaiye ve nakliye araçları gibi). Levhalar yük taşıma kapasitesini artırmak için farklı materyallerle doldurulabilir. Drenaj levhaları ters çatılarda kullanılmadığı zaman bir koruma geotekstilinin üzerine serilmelidir. Bindirme yapmaya gerek yoktur. Drenaj borularının üstüne gelen yerlerde kontrole engel olmaması için boru üstüne gelen yerler kesip çıkartılmalıdır. Eğer çatıdaki imalat kademeli olarak yapıla-caksa levhaların uçmasını veya kalkmasını engellemek için üstüne ağırlık koymak gereklidir. Malzeme uzun süreli güneş ışınlarından korunmalıdır.

Çift yönlü drenaj levhası sayesinde su ve havanın tahliyesi çok daha hızlı ve verimli gerçekleşir.

Polistren yüksek yaz sıcaklıklarında dahi şeklini koruyabilen bir malzemedir ve uzun seneler kullanım sonrasıda dahi formunu korumaktadır.

Bitkilendirilmiş alanlarda difüzyon delikleri yukarı doğru bakmalıdır. Kaldırım veya bordür altı gibi yerlerde delikler aşağıda olmalıdır.